Jak wybrać taśmę LED ?
Jak wybrać taśmę LED ?

Jak wybierać taśmę LED ?

Drodzy Państwo, ze względu na panującą sytuację i w wielu przypadkach brak możliwości stacjonarnych odwiedzin w naszym sklepie, chcielibyśmy przybliżyć Państwu jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru i zakupu taśm LED.

Często zdarza się, że podczas wyboru taśmy LED, klienci nie mają pojęcia na jakie szczegóły zwrócić uwagę, a jedynym kryterium staje się wtedy cena. Dopiero po czasie często okazuje się, że taśma, która przecież wyglądała identycznie jak ta o 80% droższa, zaczyna się przepalać czy gaśnie. Nie należy również kierować się wielkością diod, możemy tutaj podać przykład taśm na diodach LED 2835, w porównaniu do diod 5050. Mimo większego rozmiaru diod 5050, diody 2835 będą świeciły jaśniej i wydajniej.

Dlaczego rolki 5m ?

Taśmy LED sprzedawane są fabrycznie zazwyczaj w 5-cio metrowych rolkach ze względu na fakt, że powyżej tej ilości często zdarzają się spadki napięcia i z każdym kolejnym centymetrem świeci ona słabiej. Są oczywiście sprawdzone sposoby jak rozwiązać ten problem i o kilka metrów przedłużyć odcinek, nadal zasilając ją jednym zasilaczem.

Aluminium, aluminium i jeszcze raz aluminium !

Nie jest prawdą, że taśmy LED nie nagrzewają się, wręcz przeciwnie. Dla wydłużenia żywotności taśm zalecamy zawsze stosowanie profili aluminiowych, które odprowadzają ciepło od taśmy. Dzięki sporej rozbieżności w wielkości, szerokości oraz długości profili, a także kloszy, jesteśmy w stanie uzyskać bardzo zadowalające efekty. Dzięki zastosowaniu profili, taśma LED jest przyklejona równo i nie odkleja się od podłoża, tak jak dzieje się przy bezpośrednim klejeniu do innych powierzchni.

Moc zasilacza…

to kluczowa sprawa przy wyborze taśm LED. Zalecamy ażeby najpierw klient zdecydował o doborze taśmy, a dopiero następnym krokiem będzie dopasowanie zasilacza. Zaleca się naddatek mocy w zasilaczu w stosunku do ilości i mocy taśmy na około 10-15%.

Co z tym silikonem? Czy jest on nam naprawdę potrzebny?

NIE ! Jeśli nie macie Państwo potrzeby stosowania taśm w silikonie, bo nie ma tam dostępu wody czy dużej wilgoci, nie musicie Państwo stosować silikonu. Taśmy silikonowe mocniej się nagrzewają, a warstwa silikonu z czasem żółknie. Profile aluminiowe to przy tego typu taśmach punkt obowiązkowy.

Jak to jest z tymi gotowymi zestawami ?

Często oferowane zestawy taśm LED wraz z zasilaczem i sterownikiem są dostępne w bardzo przystępnych cenach i wielu klientów je kupuje. Niestety spora część ww. zestawów jest źle dopasowana. Największą rolę gra tutaj moc zasilacza, która w większości oferowanych pakietów jest za mała w stosunku do długości i mocy taśmy, którą według sprzedającego ma obsłużyć.

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad zakupem taśm LED bądź innego typu oświetlenia w naszym sklepie, a nie możecie do nas dotrzeć stacjonarnie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, a w przypadku kupna wyślemy towar bądź jeśli to możliwe, przygotujemy gotowe zamówienie do odbioru osobistego.

Życzymy zdrowia !

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl